انجام 4 عملیات هیدروگرافی با هدف ارتقا ایمنی بنادر چابهار

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال 97 تا به امروز 4 عملیات هیدروگرافی به منظور ارتقا ایمنی آبراه ها و بنادر چابهار اجرا شده است .

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، سید حسن ابراهیمی  افزود: در سال های گذشته به منظور تأمین ایمنی آبراه های تحت نظر این اداره کل اقدام های موثری انجام شده است، از سال 97 نیز با هدف تعیین عمق آبراه های بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی چابهار، 4 عملیات هیدروگرافی انجام شد و بروز رسانی اعماق صورت گرفت . 

وی ادامه داد: با توجه به هیدروگرافی های انجام شده از جمله مولتی بیم سه بعدی در سال 97، مدلسازی و تفکیک نقشه ها، دید بسیار جامعی نسبت به بستر حوضچه ها و کانال دسترسی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، موقعیت مغروقه ها و عوارض ریز سطحی موجود در بستر حاصل شده است . 

انجام 4 عملیات هیدروگرافی با هدف ارتقا ایمنی بنادر چابهار

به گفته معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بکارگیری و توسعه هیدروگرافی در بخش های مختلف فعالیت های دریایی و دریانوردی به لحاظ تضمین پایداری منابع و استفاده از همه ظرفیت های آبی کشور اجتناب ناپذیر بوده و پایداری در عرصه دریا نیازمند این مهم است.

منبع: ایسنا

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نیروی دریایی حافظ آب‌های سرزمینی ایران

ی مرداد 6 , 1398
فرمانده یگان موزیک نیروی دریایی ارتش در کنارک گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مسئولیت حفاظت و حراست از آب‌های سرزمین ایران در برابر هرگونه تجاوز بیگانگان را بر عهده دارد.
یگان موزیک نیروی دریایی ارتش

شاید برای شما جالب باشد