ایجاد کمیته مشترک دریایی و بندری ایران و اسپانیا

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به منظور توسعه همکاری‌های دریایی و بندری ایران و اسپانیا، می‌توان کمیته مشترکی ایجاد کرد.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش این خبرگزاری، محمد راستاد در دیدار با ادواردو لوپس بوسکتس؛ سفیر اسپانیا در ایران که در محل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، با اشاره به همکاری قابل توجه ایران با نماینده اسپانیا در سازمان جهانی دریانوردی، گفت: ایران، همکاری خوب و قابل قبولی در روابط بندری و دریایی با کشور اسپانیا به ویژه در سازمان جهانی دریانوردی دارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت بالایی برای افزایش همکاری‌های دریایی بین ایران و اسپانیا وجود دارد، افزود: با توجه به تنوع کاربری بنادر ایران در جنوب و شمال کشور و سابقه همکاری با شرکت‌های اسپانیایی در تأمین تجهیزات بندری، پتانسیل همکاری بین دو کشور، بسیار بالا است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ایران یکی از اعضای اصلی سازمان جهانی دریانوردی است، تصریح کرد: برای گسترش همکاری‌های دریایی و بندری بین دو کشور ایران و اسپانیا می‌توان کمیته مشترکی ایجاد کرد تا امکان رایزنی‌های بیشتر با نمایندگان اسپانیا در سازمان جهانی دریانوردی، فراهم شود.

راستاد با اشاره به رشد قابل توجه فعالیت‌های بندری و دریایی بنادر ایران در مقایسه با سال‌های گذشته گفت: ایران در مجمع آتی آیمو شرکت خواهد داشت و امکان نشست دو جانبه بین ایران و هیئت اسپانیایی به منظور مذاکره در زمینه گسترش همکاری‌های دریایی و بندری بین دو کشور وجود دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از سفیر اسپانیا برای بازدید از بنادر شمالی و جنوبی کشور به منظور آشنایی با ظرفیت‌های بالای بندری و دریایی ایران دعوت به عمل آورد.

امکان همکاری بندری و دریایی بین ایران و اسپانیا وجود دارد 

ادواردو لوپس بوسکتس؛ سفیر اسپانیا در ایران نیز در این دیدار با تاکید بر پیشنه تاریخی همکاری بین دو کشور و حضور فعال در کمیته‌های فنی آیمو، گفت: ایران و اسپانیا، دو کشور راهبردی هستند و امکان همکاری و استفاده از ظرفیت بندری و دریایی هردو کشور مهیا است.

وی در ادامه خواستار حمایت رسمی ایران از نامزدی اسپانیا در دسته “ب” مجمع سازمان جهانی دریانوردی شد.

منبع: صداوسیما

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پاک‌سازی اقیانوس‌ها با چتر نجات

پ مرداد 31 , 1398
یک گروه حامی پاک‌سازی زباله‌های پلاستیکی اقیانوس‌ها با افزودن یک چتر نجات، سیستم غول‌پیکری را اصلاح کردند که امید می‌رود آلوده‌ترین منطقه اقیانوس آرام را از لحاظ زباله‌های پلاستیکی پاک‌سازی کند. این چتر نجات با کاهش سرعت این سیستم باعث می‌شود که زباله‌های پلاستیکی با موفقیت در آن جمع‌آوری و نگهداری شوند.
پاک‌سازی اقیانوس‌ها با چتر نجات

شاید برای شما جالب باشد