سازمان توسعه سواحل مکران تاسیس خواهد شد

سازمان توسعه سواحل مکران به ریاست رئیس‌جمهور در شرف تاسیس است و سازمانها طرح‌های مهم خود را برای توسعه این سواحل در قالب این طرح ارائه می نمایند .

منطقه ویژه اقتصادی مکران
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس،علیرضا نورا در جلسه شورای فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان افزود:  علی‌رغم توطئه‌های دشمن در این استان برای ایجاد تفرقه و جدایی ، وحدت بین اقوام شیعه و سنی در استان زبانزد است و این موضوع ناشی از وجود ارزشهای والای فرهنگی در استان و وفاداری و پشتیبانی مردم از نظام است .

وی ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان به لحاظ جایگاه استراتژیک و خاص و با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری و همچنین توجه دولت تدبیر و امید به کارگاه عملیاتی تبدیل شده است و مدیران استان مصمم هستند تا هر چه زودتر زیرساخت‌های استان را ارتقا بخشند .

نورا گفت:در حال حاضر با افزایش ظرفیت بندر چابهار امکان پهلوگیری کشتی‌های یکصد هزار تنی در این بندر وجود دارد .

معاون استاندار گفت: سازمان توسعه سواحل مکران به ریاست رئیس‌جمهور در شرف تاسیس است و سازمانها طرح‌های مهم خود را برای توسعه این سواحل در قالب این طرح ارائه می نمایند .

وی اضافه کرد: بندر چابهار به عنوان یک مگاپورت می‌تواند قطب اقتصادی کشور باشد و در حال حاضر نیز طرح های کلانی از جمله گازرسانی، راه آهن و توسعه بنادر شهید بهشتی و کلانتری در جهت ارتقاء زیرساخت ها در حال اجراست .

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دریای کاسپین به دریای سیاه متصل خواهد شد

چ اسفند 15 , 1397
بر اساس توافق وزرای خارجه کشورهای ترکمنستان،آذربایجان، گرجستان و رومانی، بنادر کشورهای مذکور از جمله بندر «کنستانتسا» در رومانی، «پوته» در گرجستان، «باکو» در آذربایجان و «ترکمنباشی» در ترکمنستان با یکدیگر متصل خواهند شد.
اتصال دریای کاسپین به دریای سیاه

شاید برای شما جالب باشد