عملکرد کمیته صدور مجوز سازه های دریایی در سال ۹۷

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی از ساماندهی و اعطای ۱۴۳ فقره موافقت اولیه، مجوز ساخت و مجوز بهره برداری برای پروژه های بندری و دریایی در سال ۹۷ خبر داد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، حمید رضا خلیلی  مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر در تشریح «عملکرد کمیته صدور مجوز سازه های دریایی در سال ۱۳۹۷» گفت: سال گذشته این کمیته با  ۱۴۳ فقره موافقت اولیه، مجوز ساخت و مجوز بهره برداری برای پروژه های بندری و دریایی در شمال و جنوب کشور موافقت کرد.

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر افزود: در این راستا سال گذشته تعداد ۲۴ نوبت جلسه کمیته صدور مجوز سازه های دریایی برگزار شد و بر اساس مدارک ارسالی متقاضیان به سامانه جامع «مدیریت و نظارت بر سواحل کشور» و بررسی اکثریت اعضا،  نهایتاً با صدور و تمدید تعداد ۴۲ فقره موافقت اولیه، صدور و تمدید تعداد ۶۷ فقره مجوز ساخت و صدور و تمدید تعداد ۳۴ فقره مجوز بهره برداری موافقت شد.

خلیلی یادآور شد:  بر اساس بند ۲۲ ماده ۳ آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ مجلسین و الحاقیه تبصره مصوب سال ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی، سازمان بنادر و دریانوردی موظف است از ساخت و ساز و یا بهره برداری از تأسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از  این سازمان، از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جلوگیری کند.

منبع: تین‌نیوز

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دوره کارآموزی دانشگاه دریانوردی چابهار راه اندازی شد

ش اردیبهشت 7 , 1398
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گفت: دوره کارآموزی دانشجویان رشته علوم دریایی این دانشگاه پس از حدود چهار سال و رفع مشکلات به طور مجدد راه اندازی شد.

شاید برای شما جالب باشد