افزایش حجم صادرات کالا از بندر خرمشهر

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از افزایش حجم صادرات کالا از این بندر خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۹۵ هزار و ۷۹۵ تن کالا از بندر خرمشهر به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، نورالله اسعدی اظهار کرد: با توجه به افزایش کم‌سابقه حجم صادرات کالا در بندر خرمشهر، سه پست اسکله واقع در تاسیسات دریایی بندر خرمشهر به اسکله‌های بیست‌گانه برای تخلیه و بارگیری کالا و تسهیل در روند صادرات افزوده شده است.

وی افزود: با انجام این کار در حال حاضر در تاسیسات دریایی خرمشهر مجموعا حـدود ۶۰۰ متـر اســکله سـنگین و ۴۰۰ متــر اسـکله سبک وجود دارد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۹۵ هزار و ۷۹۵ تن کالا از بندر خرمشهر به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.

اسعدی گفت: تمام امکانات، زیرساخت‌ها و تاسیسات در بندر خرمشهر برای انجام همه عملیات‌های بندری فراهم شده است و با توجه به اقدامات انجام‌شده، در روزهای آینده نیز شاهد افزایش فعالیت‌های این بندر در زمینه صادرات کالاها خواهیم بود.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۳ هزار و ۹۱۸ تن عملیات بارگیری کانتینری و یخچالی در بندر خرمشهر به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با سال گذشته ۱۱۲ درصد رشد داشته است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چرا "مازندران" کیش نمی‌شود؟

د تیر 16 , 1399
کارشناسان معتقدند با توجه به ظرفیت ساحل و دریای کاسپین می توان با یک برنامه ریزی درست و جامع و بسترسازی های لازم مازندران را به قطب گردشگری دریایی کشور تبدیل کرد و حتی از قشم و کیش نیز پیشی گرفت اما نکته قابل توجه این است آیا این استان که در پیک های سفر جمعیتی دو و گاها سه برابر را در خود تجربه می کند پتانسیل این جذب گردشگر را دارد؟
مجموعه گردشگری دریایی مارینا کاسپین، تحولی در صنعت گردشگری شمال کشور

شاید برای شما جالب باشد