مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > خوزستان > افزایش حجم صادرات کالا از بندر خرمشهر
کد خبر: 6290 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار کرد:

افزایش حجم صادرات کالا از بندر خرمشهر

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از افزایش حجم صادرات کالا از این بندر خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۹۵ هزار و ۷۹۵ تن کالا از بندر خرمشهر به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، نورالله اسعدی اظهار کرد: با توجه به افزایش کم‌سابقه حجم صادرات کالا در بندر خرمشهر، سه پست اسکله واقع در تاسیسات دریایی بندر خرمشهر به اسکله‌های بیست‌گانه برای تخلیه و بارگیری کالا و تسهیل در روند صادرات افزوده شده است.

وی افزود: با انجام این کار در حال حاضر در تاسیسات دریایی خرمشهر مجموعا حـدود ۶۰۰ متـر اســکله سـنگین و ۴۰۰ متــر اسـکله سبک وجود دارد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۹۵ هزار و ۷۹۵ تن کالا از بندر خرمشهر به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.

اسعدی گفت: تمام امکانات، زیرساخت‌ها و تاسیسات در بندر خرمشهر برای انجام همه عملیات‌های بندری فراهم شده است و با توجه به اقدامات انجام‌شده، در روزهای آینده نیز شاهد افزایش فعالیت‌های این بندر در زمینه صادرات کالاها خواهیم بود.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۳ هزار و ۹۱۸ تن عملیات بارگیری کانتینری و یخچالی در بندر خرمشهر به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با سال گذشته ۱۱۲ درصد رشد داشته است.


منبع: ایسنا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

چرا "مازندران" کیش نمی‌شود؟

د تیر 16 , 1399
کارشناسان معتقدند با توجه به ظرفیت ساحل و دریای کاسپین می توان با یک برنامه ریزی درست و جامع و بسترسازی های لازم مازندران را به قطب گردشگری دریایی کشور تبدیل کرد و حتی از قشم و کیش نیز پیشی گرفت اما نکته قابل توجه این است آیا این استان که در پیک های سفر جمعیتی دو و گاها سه برابر را در خود تجربه می کند پتانسیل این جذب گردشگر را دارد؟
مجموعه گردشگری دریایی مارینا کاسپین، تحولی در صنعت گردشگری شمال کشور