هندیجان، شهر کوچک صیادی که بندری تجاری خواهد شد

فرماندار شهرستان هندیجان با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان گفت: بندر صیادی بحرکان به عنوان منطقه نمونه ملی گردشگری ثبت شده است که از آن می‌توان به عنوان یک قطب گردشگری برای توسعه این شهرستان استفاده کرد.

اسکله صیادی بحرکان بندر هندیجان خوزستان
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، علی بویری اظهار کرد: بندر صیادی بحرکان به عنوان منطقه نمونه ملی گردشگری ثبت شده است و از این ظرفیت می‌توان به عنوان یک قطب گردشگری به منظور توسعه هندیجان استفاده کرد.

وی با اشاره به ظرفیت های صیادی منطقه افزود: هندیجان دارای بیش از یک هزار قایق صیادی، ۱۶ لنج صیادی و دو بندر صیادی به نام سجافی و بحرکان است؛ البته تعداد کمی از این قایق های صیادی مجوز دارند.

فرماندار هندیجان با بیان اینکه بحرکان بزرگترین اسکله صیادی در ایران است، تصریح کرد: ۵ میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۸ برای تامین روشنایی، بهسازی ورودی اسکله و ساخت پمپ بنزین در این بندر تخصیص یافت و پیمانکار در حال اجرای این طرح ها است. ایجاد روشنایی در اسکله صیادی بحرکان علاوه بر مزیت های تجاری باعث رونق صنعت گردشگری می‌شود و می تواند نقش اساسی در توسعه گردشگری این اسلکه صیادی داشته باشد.

بویری با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۱۴ هزار تن انواع آبزیان در هندیجان صید شده است، گفت: توسعه شیلات و آبزی پروری در هندیجان و مکانیزه کردن شیلات از جمله برنامه‌های پیش رو برای توسعه منطقه است.

فرماندار هندیجان اظهار کرد: در این زمینه چهار هزار هکتار از اراضی مرغوب حد فاصل رودخانه زهره و خلیج‌فارس و شش هزار هکتار در بندر بوطاهری برای توسعه شیلات و آبزی پروری اختصاص می یابد. با اجرایی شدن طرح توسعه شیلات هندیجان در ۲۴ هزار هکتار از اراضی مرغوب، زمینه سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد ریالی در حوزه شیلات فراهم خواهد شد.

وی افزود: در کنار امامزاده عبدالله شهرستان هندیجان یک ساحل شنی قدیمی وجود دارد که به دریا متصل است و به دنبال ایجاد یک بندر تجاری در این منطقه هستیم. در افق توسعه شهرستان هندیجان، ایجاد بندر تجاری در مجاورت امام‌زاده عبدالله و بحرکان برنامه ریزی شده زیرا کشتی‌های با وزن بیش از ۴۰۰ تن به دلیل عدم اتصال بندر سجافی به دریا اکنون امکان بارگیری در آن را ندارند.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شجاعت دریانوردان کشتی کلاول در تاریخ به یادگار می ماند

چ تیر 25 , 1399
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: اقدام شجاعانه کارکنان کشتی کلاول، ایران و دنیا را تحت تأثیر قرار داد و در تاریخ به یادگار خواهد ماند.
کشتی و نفتکش کلاول - clavel tanker ship

شاید برای شما جالب باشد