تبدیل قشم به قطب مهم شناورسازی در کشور

مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت: فعالان صنعت شناورسازی قشم، با ارتقای دانش خود، این‌ منطقه را به قطب مهم کشور در ساخت انواع شناورهای مسافری، باری (لنج) آمبولانس دریایی، تفریحی، آلاچیق‌های گردشگری، و همچنین شناورهای با کاربری رستوران‌های دریایی تبدیل کرده‌اند.

بازدید مدیرعامل منطقه آزاد قشم از شرکت شناورسازی آرام کیان قشم
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، حمیدرضا مومنی در بازدید از از شرکت‌های شناورسازی قشم، اظهارداشت: حرکت بر محور تولید، موجب تقویت کشور در حوزه صنایع و کاهش وابستگی‌ها به بیگانگان می‌شود و آماده‌ایم با تمام توان از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی در این‌ منطقه به ویژه در سال جهش تولید حمایت‌ کنیم.

وی ادامه داد: فعالان صنعت شناورسازی قشم، با ارتقای دانش خود، این‌ منطقه را به قطب مهم کشور در ساخت انواع شناورهای مسافری، باری (لنج) آمبولانس دریایی، تفریحی، آلاچیق‌های گردشگری، و همچنین شناورهای با کاربری رستوران‌های دریایی تبدیل کرده‌اند.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم یادآورشد: بهره‌گیری از نیروهای توانمند بومی در صنایع مختلف از سیاست‌های مهم سازمان‌ منطقه آزاد برای بهره‌مندی از شغل و کسب درآمد جوانان قشمی از ایجاد صنایع مختلف در این‌ منطقه است.

طراحی انواع مختلف شناورهای تفریحی فایبرگلاس و آلومینیوم در سایزهای کوچک و متوسط، پانتون‌بوت، انواع شناورهای چوبی، آلاچیق و کلبه آلاچیق و همچنین رستوران شناور محصولاتی هستند که با هدف کمک به توسعه گردشگری دریایی توسط شرکت‌های شناورسازی در جزیره قشم تولید ‌شده است.

این شرکت‌ها علاوه بر تامین‌ نیازهای داخل کشور، بخشی از سفارش‌های خارجی از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس را تامین کرده اند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بندر چابهار و مزیت‌ها و فرصت‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری

ی تیر 8 , 1399
بندر چابهار با داشتن منطقه آزاد و ۲ بندر بزرگ شهید کلانتری و شهید بهشتی پس از تکمیل فاز نخست و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر شهید بهشتی به ۸.۵ میلیون تن در سال، مزیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری فراوانی را برای فعالان اقتصادی بخش خصوصی داخلی و خارجی فراهم کرده و می‌تواند به عنوان قطب تجارت و توسعه عمران و آبادانی را به شرق و جنوب شرق کشور هدیه کند.
بندر اقیانوسی چابهار هاب توسعه اقتصادی

شاید برای شما جالب باشد