هوش مصنوعی به ساخت کشتی‌های جدید سرعت می‌بخشد

فنّاوری هوش مصنوعی روش کاملاً جدیدی برای ایجاد تحول در ساخت کشتی‌های جدید است و استفاده از آن به این صنعت رونق و سرعت می‌بخشد.

ساخت کشتی با کمک هوش مصنوعی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی رقابت جدیدی را بین سازندگان کشتی‌های جدید به ویژه کشتی‌های خودران حتی در شرایط کرونایی ایجاد کرده و به کمک آن تمامی عملیات از سیستم دستی به سوی عملیات دانش محور سوق پیدا می‌کند.

بر اساس این گزارش با استفاده از هوش مصنوعی اولین قدم به سمت تحول دیجیتالی در صنعت کشتی‌سازی برداشته شده و مدت زمان ساخت کشتی به شدت کاهش یافته و پروژه‌ها سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.

یکی از کارشناسان این سایت در ادامه این گزارش نوشته است مزایای هوش مصنوعی به منظور ساخت کشتی بسیار زیاد است، زیرا در حال حاضر ۲۰ درصد از هزینه‌های اضافی ساخت کشتی به دلیل اطلاعات نادرست است که این کار با استفاده از هوش مصنوعی به حداقل می‌رسد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر با استفاده از این فنّاوری نیاز به جمع‌آوری اسناد زیادی نیست و در واقع کارشناسان و مهندسان صنعت ساخت کشتی از هوش مصنوعی به عنوان معدن طلای  اطلاعات یاد می‌کنند، زیرا با پردازش داده‌ها پروژه‌های جدید قدرت ابتکاری و جهش رو به جلو را به نمایش می‌گذارند.

وی گفت: دست اندرکاران و مسئولان پروژه‌های ساخت هیچ راهی به جز استفاده از هوش مصنوعی برای تقویت پایگاه‌های دانش‌های دریایی ندارند و استفاده از این فنّاوری باعث می‌شود تا مشتریان بیشتری به سمت سرمایه گذاری تمایل داشته باشند.

وی در پایان یاد‌آور شد: حمل ونقل و صنایع دریایی در آینده بدون هوش مصنوعی معنی و مفهوم واقعی نخواهند داشت.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

4 پروژه نگهداشت و افزایش تولید نفت در مخازن مختلف در دریا انجام خواهد شد

د مرداد 27 , 1399
مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت: ۳۳ پروژه در طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در مخازن مختلف تعریف شد که از این ۳۳ پروژه ۲۹ مورد در خشکی و ۴ مورد در دریا انجام می شود.
کشتی لوله‌گذار در کنار سکوی نفتی ایران در خلیج فارس

شاید برای شما جالب باشد