استفاده از دریا و صنعت دریایی کلید توسعه گردشگری است

مدیرعامل ایزوایکو گفت: به کارگیری از دریا و صنعت دریایی کلید توسعه گردشگری است و قطعا در همکاری با صنعت گردشگری می توانیم پیشرفت هایی را در بخش های مختلف اشتغال و اقتصاد رقم بزنیم.

اسکله گردشگری و مارینا جزیره قشم
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، حمید رضاییان اصل در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان، افزود: تعامل ایزوایکو و گردشگری قطعاً می تواند نوید بخش دستاوردهای بزرگی در حوزه ی صنایع دریایی و گردشگری باشد و در نتیجه با این هم افزایی شاهد پیشرفت در این حوزه ها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این مجموعه دارای ظرفیت های مطلوبی است که می توان برنامه های اجرا نشده با محوریت علمی و گردشگری دریایی را با خلاقیت در راستای پیشرفت صنعت دریایی و گردشگری پیش برد، تصریح کرد:  باید نیازها را شناسایی کنیم و در راستای توانمندی ها قدم برداریم چرا که صنعت دریایی و گردشگری دو مقوله ی جدایی ناپذیرند که در کنار هم دستاوردهای خارق العاده ای را رقم خواهند زد.

رضاییان اصل اضافه کرد: در حال حاضر ایزوایکو بر پایه ی مهارت، تخصص، دانش و هم افزایی برای پیشرفت صنعت دریایی تلاش می کند و با ایجاد فضای همدلی در راه بالندگی و افزایش بهره‌وری گام های مؤثری را بر می دارد و این مسیر ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: ایزوایکو با ساخت شناورهای تفریحی، بارج، اسکله های تفریحی و مسافری و رستوران دریایی می تواند نقش موثری را در گسترش و پیشرفت گردشگری هرمزگان و سایر استان های کشور ایفا کند و اگر سرمایه گذاری در بخش گردشگری به سمت صنعت دریا سوق داده شود قطعا” به دستاوردهای بزرگی دست خواهیم یافت.

مجتمع کشتی‌سازی خلیج‌فارس - ایزوایکو
مجتمع کشتی‌سازی خلیج‌فارس – ایزوایکو

مدیرعامل ایزوایکو خاطرنشان کرد: به کارگیری از دریا و صنعت دریایی کلید توسعه گردشگری است و قطعا در همکاری با صنعت گردشگری می توانیم پیشرفت هایی را در بخش های مختلف اشتغال و اقتصاد رقم بزنیم.

سرمایه گذاران گردشگری را به سمت صنعت دریایی سوق دهیم

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان، با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران را به سمتی که پیشرفت صنعت دریایی محقق می شود سوق دهیم، گفت: با رونق و راه اندازی مسیر دریایی قشم-لارک می توانیم با ایده های نوین سرمایه گذارهای بیشتری را جذب کنیم تا صنعت در همین راه متناسب با نیازهای گردشگری و صنعت دریایی پیش برود.

رضا برومند اظهار کرد: با هم افزایی مجموعه ایزوایکو، سازمان بنادر و دریانوردی و میراث فرهنگی و گردشگری می توانیم ظرفیت های مغفول مانده را احیا کنیم اما خوشبختانه رویکردها نسبت به کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران با وجود نیروهای متخصص و ماندگار بومی تغییر یافته و موفق شده است افتخارات صنعت دریایی را روز به روز ارتقا دهد.

وی اضافه کرد: برای جذب سرمایه گذاران بیشتر تیم هایی را تشکیل داده ایم تا پهنه های مستعد گردشگری در تمام سواحل استان هرمزگان را شناسایی و تعریف کنند تا انتخاب و کار سرمایه گذار برای اخذ مجوز و سرمایه گذاری آسان تر شود.

برومند در پایان گفت: باید با هم اندیشی و هم افزایی بیشتر زمینه ساز صنعت دریایی نوین و گردشگری های خاص متناسب با متدهای روز دنیا برای جذب گردشگر و سرمایه گذار به هرمزگان باشیم.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اگر با شرکت کشتیرانی ایران تجارت کنید تحریم می‌شوید

س مهر 29 , 1399
وزیر خارجه آمریکا با اشاره به تحریم‌هایی که دولت کشورش به تازگی علیه شرکت‌های چینی به بهانه ارتباط با ایران وضع کرده، کشورها و شرکت‌ها را تهدید کرد.
ترمینال 2 بندر شهید رجایی

شاید برای شما جالب باشد