خط کشتیرانی بوشهر-قطر توسط شورای عالی صادرات حمایت شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با توجه به اهمیت فعال شدن خط کشتیرانی بوشهر-قطر و بالعکس در زمینه جذب گردشگر و صادرات و به دنبال آن ارز آوری پیشنهاد می‌شود شورای عالی صادرات در زمینه تامین سوخت این کشتی همکاری کند.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، سید حسین حسینی در نشست بررسی ظرفیت‌های صادراتی استان بوشهر افزود: در این زمینه انتظار است برای مدت ۶ ماه تا یکسال بخشی از هزینه‌های حمل و نقل کشتی خط کشتیرانی بوشهر-قطر در زمینه تامین سوخت فراهم شود.

وی بیان کرد: استاندار بوشهر پیگیری‌هایی در این ارتباط با وزیر نفت داشته است که امیدواریم با تحقق این مهم خط کشتیرانی بوشهر-قطر و بالعکس با هدف توسعه صادارتی استان بوشهر فعال شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: صادرات غیرنفتی استان بوشهر به کشور قطر سال گذشته با ۶۲ درصد افزایش از ۹۶ به ۱۱۷ میلیون دلار رسید.

حسینی گفت: در سه ماه نخست سال جاری حدود ۳۶ میلیون دلار صادرات غیر نفتی به کشور قطر انجام شد که این شاخص حکایت از رشد ۴۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال دارد.

زیرساخت‌های خط کشتیرانی بوشهر – قطر در بندر بوشهر فراهم شده‌است

سیاوش ارجمندزاده با بیان اینکه کشتی تجاری و گردشگری گراند‌فری در بندر بوشهر پهلو گرفته است افزود:  برای فعال شدن خط کشتیرانی بوشهر قطرکه نقش مهمی در رونق بوشهر دارد زیرساخت‌های آن مهیا شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهربا اشاره به پهلوگیری کشتی گراند فری در اسکله شماره 3 بندر بوشهر ظرفیت این کشتی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این کشتی ضمن اینکه ظرفیت بالایی در حمل کالا و کانتینر دارد دارای 1300 صندلی برای عرصه گردشگری دریایی است.

ارجمندزاده با بیان اینکه کشتی یاد شده  در مرحله نخست خدمات خود را در زمینه حمل بار آغازمی‌کند افزود: برنامه بعدی کشتی یاد شده  گردشگری و مسافرت دریایی است که در مسیر  بوشهر – قطر اقدام به جابجایی مسافر می‌کند.

وی افزود: براساس پیش بینی صورت گرفته کشتی گراند فری در طول هفته 2 بار در مسیر بوشهر- قطر در زمینه حمل بار و مسافر خدمات ارائه می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سرمایه گذاری در امور بندری و شیلاتی سودآور است

پ تیر 27 , 1398
استاندار بوشهر گفت: سرمایه گذاری در امور بندری و شیلاتی در استان بوشهر سودآور خواهد بود.
عبدالکریم گراوند-عبدالکریم گراوند - استاندار بوشهر

شاید برای شما جالب باشد