مرین‌پرس > حمل‌ونقل و لجستیک > ترانزیت کالا به افغانستان از بندر گوادر پاکستان آغاز شد
کد خبر: 8715 تاریخ انتشار: مرداد 9, 1399

ترانزیت کالا به افغانستان از بندر گوادر پاکستان آغاز شدزمان مطالعه: 1 دقیقه

ترانزیت کالا به افغانستان از طریق بندر استراتژیک گوادر آغاز شده است؛ این بندر بخشی از پروژه کریدور اقتصادی چین – پاکستان است.

به گزارش مرین‌پرس، حمل و نقل کالا به افغانستان طی روزهای گذشته از بندر استراتژیک گوادر پاکستان که بخشی از کریدور اقتصادی چین پاکستان به شمار می‌رود آغاز شده است.

بنا به گفته محمدصادق، نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان نخستین محموله ورودی این بندر به مرز افغانستان از امارات بود و طی روزهای آینده محموله‌های بیشتری به این بندر خواهد رسید.

وی تأکید کرد: ما قدم بزرگی دیگری در راستای تبدیل کردن گوادر به یک شهر ترانزیت برداشته‌ایم. نخستین کشتی حامل محموله به افغانستان در بندر گوادر پهلو گرفته و قرار است محموله آن پس از طی مراحل گمرکی راهی افغانستان شود.

افغانستان برای تأمین کالاهای مورد نیاز خود به مسیرهای جاده‌ای وابسته است. بندر گوادر با توجه به شرایط جغرافیایی خاص خود مسیر جاده‌ای نزدیک‌تری را به افغانستان به خصوص به مناطق جنوبی این کشور ارائه می‌دهد.

انتظار می‌رود بندر گوادر به اصلی‌ترین مسیر حمل و نقل کالای پاکستان تبدیل شده و چین را مستقیماً‌ به دریای عرب فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پشت پرده حضور کشتی‌های چینی در آب‌های ایران چیست؟

چ مرداد 8 , 1399
پشت پرده حضور کشتی‌های چینی در آب‌های ایران چیست؟ حجت عدالت‌پناه، سازنده مستند جنجالی ترال پاسخ ‌می‌دهد.