برداشت هزار و 500 میلیون فوت مکعب گاز از سه سکوی فاز 14 پارس جنوبی

مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی در شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پارس گفت: سومین سکوی فاز 14 در یارد کشتی‌سازی شرکت ایزوایکو بندرعباس بارگیری شد.

سکوهای نفت و گاز دریایی پارس جنوبی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، محمدمهدی توسلی پور اظهار کرد: خوشبختانه امروز بارگیری آخرین سکوی فاز 14 در یارد کشتی‌سازی یا شرکت ایزوایکو بندرعباس انجام شد.

وی افزود: از چهار سکویی که به فاز 14 پارس جنوبی اختصاص داده شده، دو سکو در حال بهره‌برداری است، سکوی سوم در حال بارگیری و آخرین سکو هم در بوشهر توسط شرکت صدرا در حال ساخت است و تا پایان نیمه اول سال 98 همین عملیات را طی خواهد کرد و نصب آن انجام خواهد شد.

مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی در شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پارس خاطرنشان کرد: با اضافه شدن این سکو به مدار تولید فاز 14 پارس جنوبی به یک میلیارد فوت مکعب در روزی که هم‌اکنون از دو سکوی قبلی که ساختش توسط همین شرکت انجام شده، برداشت 500 میلیون فوت مکعب معادل 14 میلیون مترمکعب در روز گاز از میدان مشترک پارس جنوبی محقق خواهد شد.

فاز 14 پارس جنوبی چهار سکو دارد

توسلی پور اضافه کرد: فاز 14 پارس جنوبی چهار سکو دارد که درمجموع رسالت فاز 14 برداشت دو میلیارد فوت مکعب در روز گاز از میدان مشترک پارس جنوبی است.

وی عنوان کرد: این دو میلیارد فوت مکعب بر عهده چهار سکو گذاشته شده که امروز شاهد بارگیری سومین سکو از چهار سکوی فاز 14 هستیم.

مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی در شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پارس بیان کرد: دو سکو در سال 97 به تولید رسیدند، نصب‌شده و در حال بهره‌برداری است.

توسلی پور ادامه داد: این سکو آخرین سکویی است که در حوزه اختیار ایزوایکو بوده و سکوی چهارم در یارد صدرا در بوشهر در حال ساخت است و زنجیره تولید برداشت دو میلیارد فوت مکعب از میدان مشترک پارس جنوبی با این چهار سکو تمام خواهد شد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بارگیری سکوی سوم فاز 14 پارس جنوبی +فیلم

ش خرداد 25 , 1398
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پروژه فاز 14 پارس جنوبی یکی از مصادیق تحقق رونق تولید است و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان پیمانکار مجموعه وزارت نفت در این پروژه عمل کرده و ساخت این سکو افتخاری برای ما و مجموعه وزارت نفت است.

شاید برای شما جالب باشد