طرح پرورش ماهی در قفس در کنگان افتتاح شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: طرح پرورش ماهی در قفس یکی از پروژه‌های مهم و بسیار اثرگذار در استان بوشهر است که با همکاری بخش خصوصی و دولتی و در راستای تحقق شعار سال انجام خواهد شد.

افتتاح طرح طرح پرورش ماهی در قفس در بندر کنگان
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، علی بازدار در حاشیه افتتاح طرح طرح پرورش ماهی در قفس در کنگان اظهار داشت: طرح پرورش ماهی در قفس یکی از پروژه‌های مهم و بسیار اثرگذار در استان بوشهر است که با همکاری بخش خصوصی و دولتی و در راستای تحقق شعار سال انجام خواهد شد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر افزود: این طرح شامل چهار قفس 125 تنی است که سالانه 500 تن ماهی را تولید خواهد کرد.

بازدار بیان کرد: با توجه به جهش تولید 400 هکتار زمین در بحث پرورش میگو در شهرستان کنگان پیش بینی شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: میزان میگو استحصال از دریا تا پایان 17 شهریور 99 قریب یک هزار و 800 تن بوده که نسبت به سال‌های قبل افزایش 65 درصدی صید را داشتیم.

وی افزود: پیش بینی ما برای امسال هزار و 400 تن بوده که تا کنون 400 تن بیشتر صید شده و پیش بینی می‌شود صید امسال از مرز دو هزار تن عبور کند.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کنگان نیز گفت: رعایت مسائل زیست محیطی در دریا و در آینده در خشکی در این پروژه پیش بینی شده است.

غلامحسین زیبا افزود: این پروژه تاثیری روی حریم 60 متری نخواهد داشت و در حریم 60 متری هیچ گونه زمینی واگذار نخواهد شد.

وی بیان کرد: انتقال دانش به نیروهای بومی و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بومی در حوزه پرورش ماهی در قفس و میگو از برنامه‌های دولت در این شهرستان است.

معاون فرماندار کنگان عنوان کرد: واگذاری اراضی به متقاضیان در بحث پرورش میگو با هدف اشتغالزایی و تولید گام بعدی در شهرستان کنگان خواهد بود.

سرمایه گذار و مجری طرح پرورش ماهی درقفس شهرستان کنگان نیز گفت: این طرح در 2 و نیم مایلی کنگان با سرمایه ثابت 100 میلیارد ریال و سرمایه در گردش 60 میلیارد ریال اجرا شده است.

حمیدرضا پیش‌آهنگ با بیان اینکه حجم تولید در فاز اول سالانه 500 تن ماهی سی بأس آسیایی است بیان داشت: با اجرای این طرح برای 16 نفر بصورت مستقیم و برای 60 نفر بصورت غیر مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کرونا در ناو هواپیمابر انگلیسی

چ شهریور 19 , 1399
مأموریت دریایی رزمناو انگلیسی «اچ ام اس ملکه الیزابت» پس از مثبت اعلام شدن تست کرونای هفت تن از خدمه و قرنطینه 100 نفر دیگر از کارکنانش، به حالت تعلیق درآمد.
ناو هواپیمابر ملکه الیزابت نیروی دریایی انگلیس

شاید برای شما جالب باشد