بخش عمده‌ای از ۱۴۰ هزار صیاد کشور بیمه هستند

مختار آخوندی در یک برنامه تلویزیونی گفت: تقریبا در کشور ۱۴۰ هزار صیاد در هفت استان ساحلی کشور کار می‌کنند و عمدتا این صیادان بیمه هستند اما این موضوع در استان سیستان و بلوچستان اتفاق نیفتاده به این دلیل که هنوز فرهنگ‌سازی نشده آن هم به خاطر هزینه بالایی که باید کارفرما بپردازد.

قایق‌های صیادی صیادان شمال دریای کاسپین
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، مدیرکل صید و صیادی سازمان شیلات درباره سه صیادی که دو هفته گذشته عنوان کردند علی‌رغم اسارت در چنگال دزدان دریایی به مدت ۶ سال بیمه‌ای نداشتند، گفت: تلاش می‌کنیم تا دو هفته آتی بیمه این صیادان برقرار شود.

مختار آخوندی گفت: تقریبا در کشور ۱۴۰ هزار صیاد در هفت استان ساحلی کشور کار می‌کنند و عمدتا این صیادان بیمه هستند اما این موضوع در استان سیستان و بلوچستان اتفاق نیفتاده به این دلیل که هنوز فرهنگ‌سازی نشده آن هم به خاطر هزینه بالایی که باید کارفرما بپردازد.

وی افزود: البته ما نظارت داریم و تلاش می‌شود که این بیمه انجام بشود اکنون به ازای هر لنج ۵ نفر معافیت ۲۰ درصدی بیمه دارند اما در این استان کمتر استقبال می‌شود؛ اما تلاش کردیم این تعداد با تزریق بودجه هدفمندی یارانه‌ها به ۱۰ نفر ارتقا یابد اما هنوز اتفاق نیفتاده است.

مدیرکل صید و صیادی شیلات ایران با اشاره به اینکه جلسات آموزش توجیهی برای استان سیستان و بلوچستان گذاشتیم تا فرهنگ‌سازی بیمه کردن صیادان اتفاق بیفتد، گفت: صد درصد مشکلات بیمه‌ای برای صیادان وجود دارد. در مورد این صیادان (صیادان اسیر در چنگال دزدان دریایی که ۶ سال اسارت تحمل کردند) صحبت کردیم و از همکاران در استان پیگیری می‌کنیم؛ انشاالله کمکی انجام می‌دهیم و تا دو هفته دیگر درباره بیمه اتفاقات خوبی برایشان رخ می‌دهد و انشاالله بیمه خواهند شد.

به گزارش مارین‌پرس، روز سه‌شنبه ۱۱ شهریورماه ۱۳۹۹؛ در یک برنامه تلویزیونی با دعوت از جمال‌الدین دهواری، عبدالله نوهانی و ابراهیم بلوچ‌نیا سه ملوان اهل استان سیستان و بلوچستان و بندر کنارک از سختی‌های صیادی تا روزهای سخت گرفتاری در دستان دزدان دریایی سومالیایی گفت‌وگو کرد و انتظارات و مطالبات این ۳ نفر روی آنتن شبکه پنج سیما بازگو شد و در راستای مطالبه‌گری امروز در ارتباطی تلفنی با مختار آخوندی مدیرکل صید و صیادی شیلات ایران یکی از مشکلات این ۳ صیاد را پیگیری کرد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کشتی تفریحی سه طبقه لیان ساخته خواهد شد

س شهریور 25 , 1399
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر از ساخت کشتی تفریحی سه طبقه جهت توسعه گردشگری دریایی این استان خبر داد.
ساخت کشتی تفریحی سه طبقه لیان یک در بوشهر

شاید برای شما جالب باشد