مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > مازندران > ۱۰۵ میلیون بچه ماهی در مازندران رهاسازی می شود
کد خبر: 6206 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

سرپرست شیلات مازندران:

۱۰۵ میلیون بچه ماهی در مازندران رهاسازی می شود

سرپرست شیلات مازندران گفت: تا پایان مردادماه ۱۰۵ میلیون قطعه بچه ماهی با کمک شرکت ها و اتحادیه ها در رودخانه های منتهی به دریا در استان رهاسازی می شود.

رهاسازی بچه ماهی در مازندران
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، حسن اسحاقی در مراسم رهاسازی بیش از ۲۰ میلیون قطعه بچه ماهی سفید با بیان اینکه تا پایان مردادماه ۱۰۵ میلیون قطعه بچه ماهی رهاسازی می‌شود، افزود: از این میزان ۸۰ تا ۹۰ میلیون بچه ماهی در مرکز بازسازی ذخایر ژنتیکی شهید رجایی و بقیه در استخرهای استان انجام می‌شود.

وی تعدیل صیادی، خستگی و زیان بار بودن این شغل را از دغدغه‌های مهم برشمرد و با بیان اینکه در تلاش و پیگیری برای تحقق این مهم هستیم، افزود: یکی از رسالت‌های اداره کل شیلات بازسازی ذخایر آبزیان خزر است که در حال حاضر اجرایی می‌شود.

مدیرکل شیلات مازندران با تاکید بر اینکه کمک به مرکز بازسازی یکی از اهداف اصلی این سازمان است، خاطرنشان کرد: در همین راستا در سال ۹۸ دو استخر بچه ماهی با وسعت هفت هزار مترمربع ایجاد شد که دو هزار و ۵۰۰ قطعه ماهی مولد رهاسازی و چهار میلیون بچه ماهی تولید شده است.


منبع: مهر

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کرونا بلای جان طرح سالم‌سازی سواحل گیلان/نگرانی از شیوع بیماری کرونا در سواحل

پ تیر 12 , 1399
در روزهایی روزانه بیش از ۱۰۰ نفر در اثر ابتلا به کرونا در کشور فوت می‌شوند، حضور مردم در سواحل و‌ بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی جای بسیار تأمل دارد زیرا ادامه این روند و همچنین هجوم مسافران احتمال شیوع دوباره کرونا در گیلان را با افزایش مواجه کرده است.
کرونا بلای جان طرح سالم‌سازی سواحل گیلان