مرین‌پرس > محیط زیست دریایی > هشدار تغییر نیمی از خطوط ساحلی جهان
کد خبر: 3054 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

هشدار تغییر نیمی از خطوط ساحلی جهانزمان مطالعه: 1 دقیقه

یک تحقیق جدید نشان داده در صورت ادامه مسیر تغییر وضعیت آب و هوایی، تقریباً نیمی از سواحل جهان با تغییر در ارتفاع موج، شکل و جهت آن روبرو خواهند شد.

به گزارش این خبرگزاری، تحقیقات استرالیا نشان داده است که در صورت ادامه مسیر تغییر وضعیت آب و هوایی، تقریباً نیمی از سواحل جهان با تغییر در ارتفاع موج، شکل و جهت آن روبرو خواهند شد.

تیمی از دانشمندان به رهبری دانشگاه گریفیت استرالیا تقریباً از 150 مدل شبیه‌سازی شده برای پیش بینی تغییرات امواج تا پایان قرن استفاده کرده‌اند.

جائو موریم، نویسنده ارشد این پژوهش از دانشگاه گریفیت می‌گوید:‌ تحت یک سناریو اقتصادی معمول در آینده برای آب و هوا، ما در پیش بینی تغییرات آینده در ارتفاعات موج، طول و یا جهت 50 درصد از سواحل جهان به توافق رسیدیم.

براساس نتایج به دست آمده از این گزارش، برخی مناطق تغییر در فرکانس و طول موج را تجربه می‌کنند که می‌تواند امواج را در سواحل افزایش دهد و خطر سیلاب موج را افزایش دهد.

این پژوهش که در نوع خود اولین است پیش‌بینی می‌کند، 20 درصد از تغییر جهت امواج ساحلی خطرات بالقوه‌ای برای زیرساخت‌های آنها پدید آورد که سیل یکی از آنها خواهد بود.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نگاه ویژه دولت بر توزیع متوازن کالاهای اساسی از بنادر جنوبی

ج شهریور 1 , 1398
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: اراده مرکز و بالاترین ارکان مدیریتی کشور بر این است که با توجه به فرصت‌های بی‌نظیری که از نظر زیرساخت ها و تجهیزات در بندر چابهار وجود دارد، این بندر جهش معناداری پیدا کند.