مرین‌پرس > آموزش و فناوری > دانشگاه‌های دریایی > احسان کامرانی پژوهشگر برتر صنعت دریایی ایران شد
کد خبر: 11992 تاریخ انتشار: مهر 14, 1399

احسان کامرانی پژوهشگر برتر صنعت دریایی ایران شد

احسان کامرانی پژوهشگر برتر دریایی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر صنعت دریانوردی کشورمان که با حضور مسؤولان عالی نظامی و کشوری در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، پروفسور احسان کامرانی نخبه هرمزگانی بدلیل انتشار بیشترین مقالات علمی و پژوهشی با موضوع خلیج‌فارس در پایگاه‌های علم جهانی به عنوان پژوهشگر برتر صنعت دریانوردی معرفی و تجلیل شد.

این پژوهشگاه به‌طور سالانه با تلاش در راستای معرفی پژوهشگر برتر سعی دارد محققان و پژوهشگران حوزه دریانوردی را از دانشگاه‌ها، ارگان‌ها، سازمان‌ها و …  شناسایی و برای ایجاد انگیزه و تشویق این پژوهشگران در راستای ارتقای صنعت دریانوردی از آنان تجلیل شود.

به گفته دکتر کامرانی، کمک در راه‌اندازی رشته زیست‌شناسی دریا در دانشگاه هرمزگان، کمک در راه‌اندازی دانشکده علوم و فنون دریایی در دانشگاه هرمزگان، استاد راهنمای بیش از ١۵٠ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و ۴٢ پایان نامه دکتری در حوزه علوم دریایی در کشور برخی از اقدامات وی در حوزه دریا بوده است.

به گزارش مرین‌پرس، دکتر کامرانی، تألیف دو کتاب در حوزه دریا و مدیریت شیلاتی  و یک جلد در حوزه حقوق دریا، ٢٣ سال  سابقه تدریس در حوزه  علوم و فنون دریایی، پژوهشگر برتر استان هرمزگان در حوزه پژوهشی دریا در بازه زمانی سه سال توسط شواری پژوهشی استان هرمزگان به ریاست  استانداران استان، عضو سازمان بین‌المللی اقیانوس‌شناسی یونسکو و انتشار بیشترین مقالات علمی با موضوع خلیج‌فارس در پایگاه علم (Web of Science) را نیز در کارنامه افتخارات علمی خود دارد.


منبع: فارس

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اقتصاد دریا محور افق تازه ای برای برون از اقتصاد متکی به نفت

چ مهر 9 , 1399
کامران آتین، فعال سیاسی اجتماعی هرمزگان و سخنگوی اتحادیه صیادان کشور در یادداشتی با عنوان "اقتصاد دریا محور افق تازه ای برای برون از اقتصاد متکی به نفت" به بررسی توسعه دریامحور پرداخته است.
منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس