سازمان بنادر و دریانوردی برای کاهش آمار آتش‌سوزی لنج‌های سنتی برنامه دارد

عضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: این سازمان با هدف کاهش و به حداقل رسانی حوادث آتش سوزی لنج‌های سنتی برنامه‌ ویژه دارد.

به گزارش راد، مجید علی‌نازی  در بازدید از بندر دیلم افزود: در حوزه شناورهای سنتی و لنج‌ها سازمان‌ بنادر تلاش ویژه‌ای معطوف کرده تا تسهیل‌سازی در فعالیت‌های بنادر باری، سنتی و تجاری بخوبی محقق شود.

وی با تاکید بر ضرورت بکارگیری راهکارهای لازم برای کاهش سوانح آتش سوزی لنج‌های سنتی اظهار کرد: کاهش سرعت این چنین اتفاقاتی در دستور کار قرار دارد که از جمله این راهکار می‌توان به تجهیز و ایمن سازی بنادر و آموزش جوامع محلی اشاره کرد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: این سازمان مصمم است تا با آسیب شناسی به شرایطی دست پیدا کند که حوادث ناگوار آتش سوزی برای لنج‌های سنتی به حداقل ممکن برسد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: در جنوب کشور ۲ هزار و ۵۰۰ لنج سنتی وجود دارد که از این شمار یک‌هزار و ۸۵۰ لنج در استان بوشهر واقع است.

محمد شکیبی نسب افزود: با هدف کاهش زمان انتظار تخلیه لنج‌های سنتی در بنادر شمالی استان پیگیری برای تامین سه بارج در دست انجام است.

وی ادامه داد: در شمال استان بوشهر اسکله بندر دیلم با طول ۹۰ متر نیازمند بهسازی و نوسازی است که برای بازه زمانی کوتاه مدت یک فروند بارج به عنوان پهلوگیر موقت برای این بندر پیش‌بینی شده است.

شکیبی نسب افزود: لایروبی کانال دسترسی بندر دیلم به میزان ۵۰۰ هزار مترمکعب نیازمند ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار است که با توجه به اهمیت پروژه باید شرایط مورد نیاز برای تحقق آن فراهم شود.

وی گفت: امرار معاش بیش از ۷۵ درصد از بندرنشینان استان بوشهر با حوزه دریا و دریانوردی است که این پیوند ناگسستنی مردم با دریا اجرای طرح‌های توسعه و تسهیل فعالیت‌های حوزه تجارت و بازرگانی دریایی را اجتناب ناپذیر کرده است.

 

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ناکامی قاچاقچیان در خروج ۳۱۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از آبادان

چ اردیبهشت ۲۷ , ۱۴۰۲
سردار لطفعلی پاکباز در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: قاچاقچیان سوخت با مدیریت و همکاری مالک یکی از اسکله‌های شخصی در ساحل اروندرود قصد داشتند این محموله گازوییل را پس از بارگیری در یک شناور مخزنی، برای قاچاق به خارج از کشور و فروش به خلیج فارس منتقل کنند، ولی […]