پشتیبانی نظامی آمریکا از قاچاق‌های سازمان‌یافته سوخت در خلیج فارس

پشتیبانی نظامی آمریکا از قاچاق‌های سازمان‌یافته سوخت در خلیج فارس

 

به گزارش مانا، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با اشراف اطلاعاتی نیروی دریایی سپاه بر خلیج فارس، رزمندگان این منطقه دریافتند یک شناور خارجی با نام NADA۲، سوخت‌های قاچاق شناور‌ها را برای رساندن به متخلفان در دیگر کشور‌ها جمع‌آوری می‌کند که پس از هماهنگی‌ها، دستور توقیف آن داده شد.

 

سردار رمضان زیرراهی افزود: پاسداران منطقه دوم نیروی دریایی سپاه این شناور متخلف را در نطقه صفر مرزی و در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران توقیف کردند.

 

او ادامه داد: پس از آگاهی این شناور از عملیات توقیف، ناخدای آن در تماس با نیروی دریایی آمریکا، از آنان درخواست کمک کرد و نظامیان آمریکا نیز با هواپیما‌های باسرنشین و بدون سرنشسن، بالگرد و شناور نظامی به محل توقیف روانه شدند.

 

این فرمانده نظامی بیان کرد: نظامیان آمریکایی پس از رسیدن به محل توقیف، پیوسته اعلام می‌کردند که باید این شناور آزاد شود و نیرو‌های ایرانی منطقه را ترک کنند، اما رزمندگان نیروی دریایی سپاه با اعلام این‌که این شناور در حال انجام تخلف جابه‌جایی سوخت قاچاق توقیف شده، به آمریکایی‌ها هشدار دادند که در این موضوع دخالت نکنند و وارد منطقه اجرای قانون نشوند.

 

سردار زیرراهی اضافه کرد: آمریکایی‌ها در اقدامی مخاطره‌آمیز و غیرحرفه‌ای، دو فروند هواپیمای جنگنده رزم سطحی A۱۰ و یک فروند بالگرد MH-۶۰ را نیز به منطقه توقیف اعزام کردند، ولی با هشدار قاطع رزمندگان نیروی دریایی سپاه و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، برای درگیر نشدن و خروج از منطقه، شناور متخلف به بندر بوشهر رهنمون شد.

 

او با بیان این که کارکنان شناور NADA۲ تبعه چهار کشور هستند، گفت: میزان سوخت قاچاق کشف‌شده از این شناور، یک میلیون و ۱۰۸ هزار لیتر است که با دستور و هماهنگی سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، این سوخت تحویل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران شد و ۱۲ تن از کارکنان متخلف شناور نیز پس از دستگیری، تحویل مقام قضایی شدند و اکنون در بازداشت هستند.

 

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان این‌که آمریکایی‌ها همواره از شناور‌های متخلف حمایت می‌کنند، به آنان هشدار داد که از رفتار‌های غیرحرفه‌ای و احساسی در نزدیک مرز جمهوری اسلامی پرهیز کنند، زیرا ایران به امنیت خلیج فارس حساس است و با کسانی که بخواهند این امنیت را به‌خطر بیندازند قاطعانه برخورد خواهد کرد.

 

سردار زیرراهی یادآور شد که یکی از مأموریت‌های نیروی دریایی سپاه مقابله با قاچاق‌های سازمان‌یافته به‌ویژه قاچاق سوخت است  و به شدت با آن برخورد می‌کند. ما اعلام می‌کنیم که خلیج فارس مکان امنی برای سودجویان نیست.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برنامه اقدام ملی جهت نجات ۷ گونه در معرض خطر دریایی

د تیر ۱۹ , ۱۴۰۲
محمد طالبی متین در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت:  تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت از گونه‌های در معرض خطر انقراض دریایی از اقدامات مهم سازمان حفاظت محیط زیست بوده است. مدیر‌کل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، ادامه داد: بر این اساس برنامه اقدام ملی جهت […]