طوفان حاره ای کیار در شمال اقیانوس هند تشکیل شد/ سواحل چابهار مواج می شود

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: طوفان حاره ای «کیار» در شمال اقیانوس هند تشکیل شده و هم اکنون در مدار 16 درجه شمالی است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین نیوز، دوست محمد کلیم در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی انتظار می رود سرعت طوفان در محدوده فعالیت به حدود 180 تا 200 کیلومتر بر ساعت برسد که موجب تلاطم شدید دریا در این مناطق می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر این طوفان در فاصله حدود هزار و 400 کیلومتری از سواحل چابهار قرار دارد و با سرعت 12 کیلومتر بر ساعت در حال حرکت به سمت شمال غرب است که پیش بینی می شود در نهایت به سمت سواحل کشور عمان رفته و سپس تضعیف شود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این طوفان به صورت مستقیم برای سواحل استان خطری در پی ندارد، گفت: با این وجود به دلیل شدت طوفان انتظار می رود از روز دوشنبه دریای عمان در نزدیکی سواحل چابهار مواج و متلاطم شود که فعالیت های دریایی سواحل نزدیک را نیز مختل کند.


کلیم خاطرنشان کرد: توصیه می شود شناورهای فرا ساحل استان از تردد در محدوده فعالیت این طوفان تا زمان فروکش کردن کامل آن خودداری کنند و از روز دوشنبه شناورهای صیادی و تفریحی از فعالیت در آب های دریای عمان خودداری کنند.

وی افزود: بارش های سنگین باران، صاعقه، وزش بادهای شدید، افزایش ارتفاع موج و متلاطم شدن دریا، از پیامدهای طوفان های حاره ای است که فعالیت های دریایی در محدوده فعالیت خود را متوقف می کند.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان در پایان گفت: از اواسط هفته موج بارشی کم دامنه و ضعیف وارد استان می شود که احتمال وقوع رگبار و رعدوبرق پراکنده در مناطق جنوبی وجود دارد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افتتاح اولین مرکز مهارت آموزی دانشگاه های کشور در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

ی آبان 5 , 1398
اولین مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در سطح دانشگاه های کشور، در دانشگاه تخصصی دریانوردی و علوم دریایی چابهار،با حضور مسئولین مورد افتتاح قرار گرفت.
افتتاح اولین مرکز مهارت آموزی دانشگاه های کشور در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

شاید برای شما جالب باشد