مرین‌پرس > سیاسی نظامی > احیای بزرگترین هواپیمای دریایی روسیه
کد خبر: 3483 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

احیای بزرگترین هواپیمای دریایی روسیهزمان مطالعه: 1 دقیقه

روسیه در حال احیای بزرگترین هواپیمای دریایی ساخت زمان اتحاد جماهیر شوروی است.

احیای بزرگترین هواپیما نیروی دریایی روسیه

 به گزارش مرین‌پرس، نیروی دریایی روسیه به زودی بزرگترین هواپیمای دو منظوره جنگی دریایی مدل A-42 با نام آلباتروس A-40 را دریافت می کند،این هواپیما به منظور شناسایی و ردیابی زیر دریایی های دشمن و همچنین انجام عملیات های نجات در هنگام وقوع توفان استفاده خواهد شد.

براساس گزارش همین روزنامه وزارت امور نظامی در حال تدوین وظایف تاکتیکی و فنی هواپیما است.

آلباتروس A-42 می تواند مجهز به موتور دو پروانه D-27 باشد تا دامنه پروازی هواپیما و سیستم سوخت گیری در آسمان را به 9.3 هزار کیلومتر افزایش دهد.این هواپیما دارای سیستم جستجوی رادار با یک سیستم نظارت و رویت،رادار حرارتی،سیستم هدایت پرواز با تجهیزات اندازه گیری پارامترهای امواج دریا و همچنین سیستم پیچیده هوایی به روز شده می باشد.

این هواپیما برای انجام ماموریت هایی از قبیل تخریب اهداف ساحلی،زیر سطح و بالای سطح آبی،تنظیم مین های محوطه جنگ،به کارگیری مواد مورد نیاز برای تقابل های هیدروآکوستیکی و جستجوی زیردریایی‌ها با استفاده از حالت هیدروآکوستیکی نیز بکار گرفته خواهد شد.

در مجموع وزارت دفاع روسیه  قصد دریافت سه واحد از هواپیمای آلباتروس A-42 را دارد،هنوز مهلتی برای اتمام پروژه تعیین نگردیده است.

در سپتامبر سال 2018 شرکت هواپیمایی UAC اعلام کرد که قصد دارد تا تولید هواپیمای نوع آلباتروس A-40 را از سر بگیرد.

در مارس سال 2016 سرهنگ گنادی زاگانوف رئیس هوانوردی نیروی دریایی ناوگان دریای سیاه گفت که تا سال 2020 هواپیماهای ضد زیر دریایی مدل Be-12 با هواپیماهای دریایی آلباتروس جایگزین خواهند شد.

اولین پرواز هواپیمای آلباتروس A-40 و A-42 در دسامبر 1986 انجام شد. دو فروند از این نوع هواپیما تولید شد که قرار بود جایگزین هواپیماهای Be-12 شوند.آلباتروس A-42 به طول 45 متر و حداکثر وزن برخاستن آن 90 تن است.این هواپیما قادر به جابجایی 53 نفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آمریکا در خلیج‌فارس چقدر پایگاه نظامی دارد؟

چ شهریور 13 , 1398
تحولات اخیر و بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه خاورمیانه و حوزه خلیج فارس بار دیگر باعث جلب توجه به حضور نظامیان کشورهای دیگر به ویژه آمریکا و پایگاه‌هایشان در کشورهای منطقه شده است. بالغ بر هشت کشور منطقه شامل افغانستان، بحرین، عراق، کویت، عمان، قطر، عربستان و امارات متحده عربی میزبان این نظامیان و پایگاه های متعلق به کشورهای خارجی هستند.