۵ زیردریایی برتر که جهان را ظرف ۳۰ دقیقه نابود می‌کنند

نشنال اینترست از پنج زیردریایی مرگبار جهان شامل یک کشتی استراتژیک کلاس «بوری» روسیه پرده برداشت که دارای ۱۶ موشک بالستیک قاره‌پیما با برد تا ۸۰۰۰ کیلومتر است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، مجله آمریکایی نشنال اینترست پنج زیردریایی با قدرت هسته‌ای را معرفی کرده است که گمان می‌رود “می‌توانند در ۳۰ دقیقه دنیا را نابود کند” و این در نهایت “کشنده‌ترین سلاح بشر است که تاکنون ابداع شده است”.

زیر دریایی کلاس اوهایو، یک زیردریایی آمریکایی مسلح به ۲۴ موشک بالستیک Trident II است و در این فهرست برترین‌ها رتبه اول نشنال اینترست را به خود اختصاص داد.

نشنال اینترست ادعا می‌کند که حتی یک زیردریایی از این دست “می‌تواند ۲۸۸ هدف در سایز یک شهر را در کمتر از ۳۰ دقیقه در خاکستر رادیواکتیو غرق کند” و تمدن بشری را “در زمان کمتری از زمان سفارش دادن پیتزا” خاتمه می‌دهد.

طبق گزارش این مجله آمریکایی، زیردریایی کلاس کلمبیا برای جایگزینی زیردریایی کلاس اوهایو ساخته شده است و این زیردریایی جدید “کمی بزرگتر از کلاس اوهایو” است اما فقط ۱۶ موشک Trident II روی سوار می‌شود. اولین زیردریایی از این دست احتمالا ۲۰۳۱ عملیاتی می‌شود.

پروژه ۹۵۵ روسیه یک زیردریایی مسلح به موشک بالستیک کلاس بوری است که در رتبه سوم این فهرست از کشنده‌ترین زیردریایی‌ها قرار دارد.

کلاهک‌های هسته‌ای موشک‌های آن به طور خاص برای فرار از سیستم‌های پدافند هوایی دشمن طراحی شده‌اند و زیردریایی‌های کلاس بوری را به “آرام‌ترین زیردریایی‌های روسیه با موشک بالستیک که تا به امروز ساخته شده‌اند” تبدیل می‌کنند.

همچنین در این فهرست یکی دیگر از تجهیزات ساخت روسیه تحت عنوان زیر دریایی کلاس دلفین قرار دارد؛ پروژه زیردریایی با موشک بالستیک موسوم به پروژه ۶۶۷BDRM کلاس دلفین (Delta IV).

این مجله آمریکایی یادآوری می‌کند که این زیردریایی ستون فقرات ناوگان زیردریایی مسلح به موشک بالستیک روسیه است و همچنین می‌تواند موشک‌های بالستیک خود را “از عمق ۵۵ متری در هنگام حرکت با سرعت شش تا هفت گره” شلیک کند.

زیردریایی کلاس یاسن، آخرین مورد از فهرست پنج ‌زیر دریایی برتر و مهم است که ساخت روسیه بوده و موشک هدایت‌شونده دارد و با عنوان پروژه ۸۸۵M شناخته می‌شود.

نشنال اینترست از این زیردریایی با عنوان “تهدیدی برای خاک آمریکا” یاد می‌کند و یادآور می شود که گرچه کلاس – یاسن زیردریایی‌های مسلح به موشک بالستیک نیستند اما ظرفیت ۳۲ موشک کروز کالیبر دوگانه هسته‌ای/ متعارف ۳M-۱۴K  را دارند که برد آن‌ها بیش از ۲.۵۰۰ کیلومتر است. زیر دریایی هسته‌ای سورودوینسک، اولین زیردریایی تهاجمی کلاس یاسن است. مجله نشنال اینترست نتیجه می‌گیرد که این زیردریایی‌های “سریع و بسیار بی‌صدا” به راحتی می‌توانند به ۲۰۰۰ کیلومتری سواحل شرقی آمریکا نزدیک شوند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعمیرات اساسی تفکیک‌کننده فشار پایین پایانه شناور فرآورشی کوروش

پ بهمن 10 , 1398
عملیات تعمیرات اساسی تفکیک‌کننده فشار پایین (LP Separator) پایانه شناور فرآورشی کوروش، در ادامه تعمیرات اساسی ظروف فرآیندی واحد فرآورش و تثبیت نفت‌خام (Slug Catcher،HP Separator) با موفقیت به پایان رسید.
تعمیرات اساسی تفکیک‌کننده فشار پایین پایانه شناور فرآورشی کوروش

شاید برای شما جالب باشد