تفاهم راه آهن و بنادر برای افزایش حمل ریلی بار از بندر شهید رجایی

مدیرعامل راه آهن گفت: برای افزایش ظرفیت حمل ریلی کالا در بندر شهید رجایی، تفاهم های خوبی بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز،  سعید رسولی با اشاره به بازدید اخیرش از بندر شهید رجایی، اظهار کرد: تلاش ما بر این است که سهم جابه جایی بار ریلی را در بندر شهید رجایی افزایش دهیم و به همین منظور نیز تفاهم هایی بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفته است تا ظرفیت تخلیه و بارگیری اعم از بار فله ای و کانتینری از طریق شبکه ریلی در بندر شهید رجایی افزایش پیدا کند و سهم بیشتری از بار به وسیله ریل جابه جا شود.

وی ادامه داد: این موضوع صرفاً مشمول بندر شهید رجایی نمی شود و سعی ما بر این است که در همه مبادی ورودی و خروجی کریدورها سهم جابه جایی باز از طریق ریل افزایش پیدا کند و در شرایطی که کشور با تحریم های اقتصادی روبرو است بتوانیم از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این رابطه که آیا توسعه ریلی سایر بنادر کشور نیز در دستور کار قرار دارد؟ گفت: اراده جدی در خصوص توسعه حمل و نقل ریلی کشور وجود دارد و افزایش سهم جابجایی بار از / به بنادر در دستور کار قرار گرفته است و به همین دلیل در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به تازگی اداره کل لجستیک راه اندازی شده که در آن موضوعات مربوط به لجستیک بار به صورت تخصصی بررسی می شود و موضوع حمل و نقل ترکیبی نیز به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

رسولی در خصوص اینکه چه برنامه ای برای توسعه ریلی بنادر تعریف شده است؟ گفت: توسعه ریلی به منظور افزایش جابجایی بار از طریق ریل صرفاً مختص به یک بندر نیست و این برنامه برای تمامی بنادر کشور مدنظر قرارگرفته است.

منبع: مهر

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توضیح وزیر نفت درباره بازگرداندن نفتکش ایرانی از عربستان

ش تیر 15 , 1398
توقیف نفت‌کش ایرانی در بندر جده عربستان با واکنش‌هایی از سوی مسؤولان ایرانی روبرو شد، وزیر نفت نیز در آخرین صحبت‌های خود در این باره اعلام کرد که با جدیت به‌دنبال بازگرداندن این کشتی به ایران هستیم.

شاید برای شما جالب باشد