برنامه‌های اقتصاد دریامحور و توسعه سواحل مکران استان هرمزگان تشریح شد

برنامه‌های اقتصاد دریامحور و توسعه سواحل مکران استان هرمزگان و الگوهای موفق توسعه دریامحور در جلسه کمیسیون زیر بنائی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام تشریح شد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری، در این جلسه الگوهای موفق توسعه دریامحور مورد بحث قرار گرفت و موضوع توسعه سواحل مکران در راستای اجرای سیاست های کلان این حوزه که از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده است، بررسی شد.

استاندار هرمزگان در این نشست به بیان برنامه‌های استان حول اقتصاد دریامحور پرداخت و ظرفیت های مختلف استان در حوزه‌های صنایع دریایی، پرورش میگو، صنایع دستی، گردشگری، بانکرینگ، کشاورزی، شیرین سازی آب دریا، جزایر، ساخت شهرهای ساحلی و تسهیل حمل و نقل با راه اندازی خطوط حمل و نقلی ریلی و افزایش پروازها را تشریح کرد.

وی گفت: با توجه به اقدامات ابتکاری خوبی که با کمک نیروهای دانشگاهی و نیروهای متخصص در حوزه اقتصاد دریامحور در سطح استان انجام شده است، ایده‌های بسیار خوبی را برای ارائه در این حوزه داریم.

شایان ذکر است؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال تولید و تبیین سیاست‌های جدیدی حول اقتصاد دریا محور است و مقرر شد جلسات این حوزه با تشکیل کارگروه‌های تخصصی با عناوین کارگروه حقوقی- سیاسی، نظامی، انتظامی، امنیتی، اقتصاد و مدیریت دریا، صنایع و فناوری دریا و موضوعات فرهنگی، اجتماعی دریا با حضور سازمان ها و دستگاه‌های مرتبط، به صورت مستمر برگزار شود.

منبع: برنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

یک دیدگاه برای “برنامه‌های اقتصاد دریامحور و توسعه سواحل مکران استان هرمزگان تشریح شد

  1. اول از همه خود بندرعباس دارای یک مجموعه تفریحی مدرن و آبرومند نیست. یا دارای یک نماد معروف شهری که به عنوان شناسنامه و نماد شهر بندرعباس باشد. فکرهای مدیران ما قدیمی، تقلیدی و غیرتحول آفرین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آب نگاری کانال دریانوردی بنادر شهید رجایی و خلیج فارس

ی شهریور 10 , 1398
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از انجام ۲هزار کیلومتر عملیات آب‌نگاری (هیدروگرافی) در محدوده کانال دریایی و مسیر دسترسی به دو بندر شهید رجایی و خلیج فارس خبر داد.
بندر شهید باهنر

شاید برای شما جالب باشد