مرین‌پرس > کشتی‌سازی > ورود نفتکش آرتاویل به ایزوایکو جهت تعمیرات اساسی
کد خبر: 13083 تاریخ انتشار: آبان 19, 1399

ورود نفتکش آرتاویل به ایزوایکو جهت تعمیرات اساسی

نفتکش آرتاویل با مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران(NITC) جهت تعمیرات اساسی وارد مجموعه ایزوایکو شد.

تعمیرات نفتکش آرتاویل در یارد مجتمع کشتی سازی ایزوایکو
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، این شناور دارای ابعادی به طول 248 متر، عرض 43، ارتفاع 19 متر و وزن 56 هزار تن جهت تعمیرات تخصصی به دست نیروهای متخصص در مجموعه ایزوایکو سپرده شده است.

نفتکش آرتاویل باید تعمیرات اساسی و زیرآبی از جمله؛ تعمیرات موتور اصلی، تعویض لوله های اصلی روی عرشه، تعمیرات ژنراتورها بر روی آن انجام شود و تداوم این‌گونه تعمیرات می تواند منجر به ایجاد اشتغال پایدار در منطقه شود.

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران برای ساخت و تعمیر انواع کشتی‌های بزرگ و کوچک آمادگی کامل را دارد و می‌تواند در این حوزه نیازمندی‌های ایران را برطرف کند و رقیبی قدرتمند برای یاردهای منطقه باشد.

ورود شناورها، کشتی‌ها، نفتکش‌ها، کانتینربرها و لایروب‌ها به این مجموعه موجب رونق بازار کشور و منطقه می شود که این نشان دهنده ی گوشه ای از توانایی های متخصصان داخلی است.

این مجتمع می تواند هر نوع کشتی در هر اندازه ای که مورد نیاز بخش‌های مختلف کشور باشد را به صورت کامل طراحی کند و بسازد. تمام مراحل طراحی، ساخت، تعمیرات و به آب اندازی شناورها، توسط متخصصان داخلی انجام می شود.

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده است که مجموعه های صنعتی و مدرن به ویژه مرتبط با کشتی‌سازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است. ایزوایکو تلاش میکند در افق 1404، مجتمعی سرآمد و الگو در صنایع کشتی سازی، سکوسازی، ترمینال‌های نفتی و معدنی در منطقه خلیج‌فارس باشد.


منبع: ایزوایکو

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

زمان به آب انداخته شدن زیردریایی روسی حامل اژدر اتمی اعلام شد

د آبان 19 , 1399
زیر دریایی روسی "خاباروفسک" که حامل اژدر اتمی "پوزئیدون" خواهد بود ، در سال 2021 میلادی به آب انداخته می شود.
اژدر اتمی پوزئیدون زیردریایی خاباروفسک نیروی دریایی روسیه