تعمیر چهارمین نفتکش بزرگ دنیا توسط متخصصان ایرانی

مدیر عامل ایزوایکو از تعمیرات بزرگترین نفتکش ایران توسط متخصصان داخلی خبر داد و گفت: برنامه این است که ظرف یک هفته آینده کار تعمیر به اتمام برسد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، حمید رضائیان گفت: کشتی سازی ایزوایکو پس از 8 سال کار مطالعاتی برنامه مشخصی را برای ارتقای سطح تعمیرات در  کشور در دستور کار خود قرار داد و خوشبختانه از سال 96 وارد فاز تعمیرات شناورهای بزرگ شد.

وی با اشاره به نفتکش در حال تعمیر افزود: نفتکشی که امروز در حل تعمیر است در نوع خود یک کشتی با تکنولوژی بسیار بالا و هایتک است، ساخت کره جنوبی، تحت کلاس ایتالیا و متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران است. بزرگترین تانکر نفتی کشور و چهارمین کشتی بزرگ دنیا از نظر سایز و حجم است. این نفتکش 333 متر طول و 60 متر عرض دارد، ارتفاع عرشه آن 30.5 متر و به اندازه یک ساختمان 10 طبقه است.

مدیر عامل ایزوایکو تصریح کرد: در یک برنامه زمان‌بندی 22 روزه کار تعمیرات را آغاز کردیم، اکنون کار خوب پیش می‌رود. برنامه این است که ظرف یک هفته آینده کار تعمیر به اتمام برسد.

وی اظهار داشت: تعمیرات این ابرکشتی اولین تعمیر در این کلاس است. قبلا تعمیرات نفتکش‌های ایرانی توسط شرکت سازنده یا دیگر کشورها انجام می‌شد، اما اکنون ما در یک رقابت و مناقصه بین‌المللی با حضور شرکت‌هایی از عمان، امارات و شرکت‌های صاحب نام منطقه پروژه را برنده شدیم.

رضائیان خاطرنشان کرد: وقتی به پروژه به شکل EPC نگاه می‌کنیم با توجه به اینکه بخش C و نیروی انسانی، ایرانی است، به طور قطع هزینه تعمیرات بسیار کمتر از کشورهای خارجی خواهد بود. کشورهای منطقه کار تعمیر را در قبال دلار و یورو انجام می‌دهند، ولی در حال حاضر دانش مهندسی کشتی در کشور ما نهادینه شده و سناریوهای مربوط به تعمیر نفتکش‌هایی در این سطح در داخل کشور بسیار اقتصادی‌تر است.

منبع: ایلنا

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ابداع قایق نجاتی که از راه دور هدایت می‌شود+فیلم

س تیر 25 , 1398
یک قایق کوچک نجات موسوم به «دلفین 1» برای نجات شناگرانی که در خطر غرق شدن قرار دارند طراحی شده است که می‌تواند از راه دور کنترل شود و مستقیماً به سمت غریق برود.
قایق نجات غریق

شاید برای شما جالب باشد