مرین‌پرس > کشتی‌سازی > ساخت کشتی هیدروژنی سازگار با محیط زیست
کد خبر: 4362 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

توسط یک شرکت هلندی انجام شد؛

ساخت کشتی هیدروژنی سازگار با محیط زیستزمان مطالعه: 1 دقیقه

یک شرکت هلندی از تولید مدل مفهومی یک کشتی لوکس با سوخت هیدروژنی خبر داده است که سازگاری زیادی با محیط زیست دارد.

به گزارش مرین‌پرس، شرکت سینوت از کشتی آکوئا در موناکو رونمایی کرده که ۱۱۲ متر طول دارد و سوخت آن تنها هیدروژن مایع است. کشتی یاد شده در صورت تکمیل ظرفیت سوخت می تواند مسافتی ۶۹۴۵ کیلومتری را بپیماید.

مخازن هیدروژن مایع این کشتی در وسط بدنه آن و با امنیت زیاد جاسازی شده است. برای این کشتی پنج عرشه هم در نظر گرفته شده تا مسافران از مشاهده دریا لذت ببرند. دو مخزن کشتی یادشده می توانند هیدروژن مایع را در دمای منفی ۲۵۳ درجه سانتیگراد نگهداری کنند.

ساخت کشتی هیدروژنی سازگار با محیط زیست دریایی توسط شرکت هلندی

انرژی حاصل از سوختن هیدروژن این مخازن به ۴ مگاوات می رسد که برای تامین انرژی دو موتور برقی یک مگاواتی کافی است. همچنین دو پیشرانه ۳۰۰ کیلوواتی برای افزایش قدرت مانور کشتی مذکور در نظر گرفته شده است. باتری های این کشتی نیز قادر به تولید ۱.۵ مگاوات ساعت انرژی هستند.

حداکثر سرعت این کشتی به ۳۱ کیلومتر در ساعت می رسد و در درون آن امکانات لوکس ورزشی، تفریحی و رفاهی نیز درنظر گرفته شده است. از جمله این امکانات می توان به آبنمای زیبا و استخر اشاره کرد. اما این کشتی با توجه به مصرف سوخت هیدروژن به هیچ وجه دریا و هوا را آلوده نمی کند.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تبلور باور ملی در توسعه ناوگان‌ نیروی دریایی ارتش/ در ساخت ناوشکن‌ها کاملا خودکفا شده‌ایم

س مهر 2 , 1398
فرمانده کارخانجات نداجا یکی از رسالت‌های کارخانجات نیروی دریایی را تعمیر ناوگان دریایی برشمرد و گفت: از دوران دفاع مقدس این وظیفه بر عهده ماست امروز نیز در امر آماده سازی و تعمیر ناوگروه‌ها نیز در حال فعالیت هستیم.
ناو پشتیبانی بوشهر