لایحه موافقت‌نامه حمل و نقل دولت‌های ساحلی کاسپین

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: لایحه 12 ماده‌ای موافقت نامه بین دولت‌های ساحلی دریای کاسپین در زمینه حمل و نقل در این کمیسیون تصویب شد که بر همین اساس این کشورها براساس منافع متقابل با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

کشورهای حوزه دریای کاسپین
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این نشست لایحه موافقت نامه بین دولت‌های ساحلی دریای کاسپین در زمینه حمل و نقل بود که در ۱۲ ماده تدوین شده بود بحث و بررسی و در نهایت تصویب شد. 

وی در همین راستا افزود: بر اساس این لایحه طرف‌های این توافق‌نامه براساس اصول برابر و منافع متقابل در زمینه حمل و نقل در دریای کاسپین با یکدیگر همکاری خواهند داشت.ضمن اینکه براساس این توافق‌نامه  حمل و نقل مسافر و کالا بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و روسیه تسهیل خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در بخش دیگر این نشست لایحه موافقت نامه حمل و نقل بین المللی جاده‌ای مسافر و کالا بین جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس بحث و بررسی قرار گرفته و تصویب شد که براساس این تفاهم‌نامه که در ۱۴ ماده تدوین شده است توافقی بین متصدیان حمل و نقل دو کشور در نظر گرفته شده تا بستری مناسب برای حمل و نقل مسافر و کالا بین دو کشور ایجاد شود.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ماهی و میگو از سفره ساحل‌نشینان بوشهر حذف شد

د شهریور 17 , 1399
با گرانی قیمت آبزیان از جمله ماهی و میگو، خرید آن برای ساحل نشینان بوشهری در کنار خلیج فارس دشوار کرده و مصرف آن در سبد غذایی آنان را کاهش داده یا حذف کرده است.
ماهی و میگو و آبزیان

شاید برای شما جالب باشد