موزه دریائی در جزیره خارگ راه‌اندازی شود

مسئول گردشگری دریایی استانداری بوشهر گفت: اماکن و آثار متعددی در جزیره خارگ وجود دارد که بسیار تاریخی و دیدنی است و جا دارد که در این جزیره راه‌اندازی موزه دریائی با موضوع و محور محیط زیست دریائی پیگیری شود.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، بهرام نکیسا صبح  امروز در بررسی ظرفیت‌های گردشگری دریائی مسیر بوشهر و گناوه به جزیره خارگ در آستانه روز ملی خلیج فارس با بیان اینکه جزیره خارگ دارای مردمی مهربان و دوست داشتنی هستند اظهار داشت: این جزیر با برخوردار از سواحلی زیبا در طول سال و به ویژه ایام نوروز به‌خوبی میزبان راهیان نور و بازدیدکننده گان از این جزیره و جزیره خارگو می‌باشند.

مشاور گردشگری دریائی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر  بیان کرد: ضرورت دارد مطالعات و بررسی‌های لازم در زمینه گردشگری دریائی در این مناطق انجام شود و نسبت به معرفی بیش از پیش جزایر خارگ و خارگو که از جمله جزایر خلیج فارس استان بوشهر اقدام شود.

 وی جزیره خارگ را سمبل مقاومت و پایداری در هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: به منظور آشنائی بیشتر هموطنان با ایثارگری مردم این جزیره در طول هشت سال دفاع مقدس و تلاشهای صورت گرفته توسط دولت‌ها در این جزیره که سمبل مقاومت و پایداری مردم ایران است جا دارد که  برنامه ریزی لازم صورت پذیرد .

مشاور گردشگری دریائی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر بیان کرد: اماکن و آثار متعددی در جزیره خارگ وجود دارد که بسیار تاریخی و دیدنی می‌باشند و جا دارد که  در این جزیره راه‌اندازی  موزه دریائی نیز با موضوع و محور محیط زیست دریائی پیگیری شود .

بهرام نکیسا گفت : جزیر مرجانی خارگو  برای غواصی و تماشای مناظر زیبای در زیر آب از جمله جزایر بی نظیر و استثنائی دنیا است که شایسته است  در راستای حفاظت از محیط زیست دریائی خلیج فارس،  حیات آبزیان، مرجان‌ها و سایر گونه‌های دریائی آبهای اطراف جزایر خارگ و خارگو اهتمام ویژه‌ای به عمل آید .

وی، احداث هتل و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در خارگ را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: این مهم توسط بخش خصوصی و با حمایت اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر در جزیره خارگ انجام پذیرفته است .

وی افزود : تغییر نوع نگاه و بهرمندی از دریا را در راستای استفاده بیشتر از فرصت‌های شغلی نهفته در صنعت گردشگری نیاز است که دنبال و کارگروه دائمی گردشگری دریائی با توجه به تخصصی بودن این مهم در استان تشکیل شود .

منبع: تسنیم‌

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

درخواست مساعدت یک فرمانده کشتی از مدیرعامل سازمان بنادر

ش اردیبهشت 7 , 1398
فرمانده یک کشتی در نامه‌ای به مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از آن‌چه که به اعتقاد او بازرسی سفارشی و مغرضانه از کشتی تحت فرمان وی بود، انتقاد کرد و خواستار رسیدگی به این موضوع از سوی مدیر ارشد سازمان بنادر و دریانوردی شد.
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

شاید برای شما جالب باشد