مهندسان ایرانی رکورددار نصب سکوی گازی در منطقه خلیج فارس

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مهندسان و متخصصان ایرانی، رکورد دار نصب ۲۶ روزه سکوی گازی ۱۴A در منطقه خلیج فارس هستند که امیدواریم این رکورد در نصب سکوی ۱۴Bبهبود یابد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، محمدباقر عالی در مراسم نصب سکوی گازی ۱۴ بی در فاصله ۱۰۰ کیلومتری ساحل عسلویه در آبهای خلیج فارس گفت: مهندسان و متخصصان کشورمان در مجموعه این سازمان و مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، رکورد دار نصب ۲۶ روزه سکوی گازی ۱۴ آ در منطقه خلیج فارس هستند که امیدواریم این رکورد در نصب سکوی ۱۴ بی بهبود یابد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، این دستاورد ها را نتیجه اعتماد عملی وزارت نفت به متخصصان ایران در واسپاری ساخت ۴ سکوی فاز ۱۴ از سوی وزارت نفت به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار و نیز واسپاری فاز ۱۴ به گروه سازندگان داخلی به ارزش ۵ میلیارد دلار برشمرد.

به گفته رئیس هیات عامل ایدرو، در ساخت این سکو جدود ۱۰ میلیون نفر ساعت اشتغال ایجاد و برای ساخت این سکو، معادل ۱۵۰ میلیون دلار هزینه شده که علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، این مبلغ در چرخه کسب وکار های داخلی وارد شده که در شرایط تحریم، نکته بسیار کلیدی است.

عالی افزود: سکوی ۱۴ بی، ایرانی‌ترین سکوی گازی کشور است و صد درصد عملیات مهندسی، طراحی و ساخت و بیش از ۶۰ درصد قطعات آن ساخت داخل است.

به گزارش مارین‌نیوز، با بهره‌برداری از سکوی ۱۴ بی، روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب؛ گاز ترش ۲۵۰ هزار بشکه میعانات و ۱۰۰ تن گوگرد به ظرفیت تولید فاز ۱۴ پارس جنوبی افزوده می شود.

منبع: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بومی‌سازی بالابر حفاری در جنوب

ی تیر 23 , 1398
سامانه بومی‌سازی شده بالابری (JACKING) دستگاه حفاری دریایی شهید مدرس در مراسمی با حضور سید‌عبدالله موسوی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در آب‌های ساحلی جزیره خارک راه‌اندازی شد و در مدار عملیات قرار گرفت.
دستگاه حفاری دریایی شهیدمدرس

شاید برای شما جالب باشد