افتتاح اسکله رورو ریلی بندر امیرآباد؛ نیمه دوم سال 98

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی وعده داد: اسکله رورو ریلی بندر امیرآباد نیمه دوم سال 98 به بهره برداری برسد.

محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، بر اساس خبری که خبرگزاری مهر بهمن ماه سال 97 منتشر کرد، محمد راستاد در حاشیه افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های بندر امیرآباد در  استان مازندران گفت: اکنون این بندر به راه‌آهن سراسری متصل است و با افتتاح اسکله رورو ریلی، امکان تردد در این بخش افزایش یافته و امکان پهلوگیری کشتی‌ها با امکانات رورو ریلی فراهم خواهد شد و کالا از طریق واگن کشتی به قطار حمل می‌شود.

او با اشاره به طرح‌های مطالعاتی اسکله رورو ریلی در بندر امیرآباد بیان کرد: همه تلاش ما برای اجرایی کردن این اسکله با توجه به ظرفیت بالای بندر امیرآباد در بخش رو رو ریلی است که با نهایی شدن مطالعات، اسکله رورو ریلی امیرآباد؛ نیمه دوم سال 98  به بهره‌برداری می‌رسد.

راستاد افزود: بندر امیرآباد ظرفیت مناسبی در بهره‌مندی از واحدهای تولیدی دارد و با توجه به پس کرانه‌های موجود و ظرفیت‌های خاص، آماده استقبال از سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مسیر جدید شمالی روسیه، مزیت چین در برابر آمریکا

د فروردین 5 , 1398
از زمان پایان جنگ جهانی دوم تاکنون یکی از بزرگترین نگرانی های امنیتی آسیا انسداد احتمالی مسیر انتقال آن دسته از محموله های نفتی بوده که از تنگه مالاکا می گذرند. با این حال، برخی تحلیل گران می گویند این تهدید امنیتی طولانی مدت برای آسیا احتمالا با آب شدن یخ ها در مسیر دریای شمالی روسیه و گذرگاه شمال غربی آمریکای شمالی که مسیری کوتاه تر و کم هزینه تر برای انتقال نفت از روسیه، نروژ، گرینلند و کانادا به آسیاست، کمرنگ تر می شود. گرمایش جهانی هم حمل محموله های نفتی از آلاسکا به چین را تسهیل می کند.
مسیر جدید شمالی روسیه، مزیت چین در برابر آمریکا

شاید برای شما جالب باشد