سابقه طولانی فوتبال ساحلی در گناوه

فوتبال ساحلی سابقه‌ای طولانی در گناوه دارد و این ورزش به نوعی با بچه‌های این بندر عجین شده است و حالا این شهر آماده حضور در سطح اول کشور است.

فوتبال ساحلی در سواحل ایران
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، قبل از به وجود آمدن فوتبال ساحلی و رسمیت پیدا کردن آن در دنیای فوتبال، فوتبالیست‌های شهر گناوه بهترین پاتوق را ساحل دریا و بازی با پاهای برهنه بر ماسه‌ها انتخاب کردند.

فوتبال ساحلی به نوعی با بچه‌های این بندر عجین شده است و بزرگ و کوچک در اولین فرصت خود را به ماسه‌های ساحل می‌رسانند تا لذت عاشقی با فوتبال را از ته دل حس کنند.

با پیدایش و رسمیت یافتن فوتبال ساحلی، این رشته در گناوه جان گرفت و از همان روزهای اول استقبال بی‌سابقه‌ای از آن شد با ساخت و تکمیل ورزشگاه ساحلی گناوه دلگرمی این ورزش دو چندان شد و موج و حرم اولین باشگاه‌های گناوه بودند که خود را سوار بر قطار لیگ برتر فوتبال ساحلی دیدند. استعدادهای ناب فوتبالی در این بندر باعث شد تیم‌های بیشتری میل و رغبت از خود نشان دهند تا از این فوتبال لذت بخش جا نمانند.

باشگاه حرم گناوه چندین سال بانوان خود را به این مسابقات روانه کرد و توانست افتخارات و مقام‌های کشوری زیادی کسب کند و اینک ملوان گناوه تک نماینده این بندر در لیگ برتر فوتبال ساحلی است جایی که موج قبلاً آن را تجربه کرده است و تیم‌های پاس و موج در لیگ یک برای رسیدن به لیگ برتر تلاش خواهند کرد.

ملوانان با حمایت علیرضا چهارمحالی مدیرعامل خود امتیاز لیگ برتر فوتبال ساحلی را خریداری کردند تا خود را در مهم‌ترین تورنمنت کشوری محک بزنند چهارمحالی برای این تیم سنگ تمام گذاشته است و بازیکنان لیگ برتری خوبی را برای حضور پرقدرت در این مسابقات به خدمت گرفته است.

حضور گناوه در سطح اول کشور

علیرضا شیری سرپرست ملوان گناوه گفت: تیم فوتبال ساحلی ملوان بندر گناوه دومین سال فعالیت خود در عرصه باشگاهی را تجربه می‌کند و با همت علیرضا چهارمحالی مدیرعامل باشگاه امتیاز ساحلی شهید جهان نژادیان آبادان را به گناوه آوردند تا بتوانند شور و شوقی دوباره به فوتبال ساحلی گناوه بعد از سقوط موج گناوه از لیگ برتر بدهند.

وی افزود: ملوان گناوه بازیکنان نامداری مانند عثمان و یعقوب عبدی از نماینده هرمزگان، جلیلی و شجاعی ملی پوش سابق از آبادان، حاجی پور انزلیچی قدیمی و ضرغامی از پارس جنوبی را به خدمت گرفته است.

شیری از حمایت‌های فرماندار، مجموعه اداره کل ورزش، اداره ورزش و هیئت فوتبال گناوه قدردانی کرد و گفت: حضور مهندس چارمحالی باعث جان گرفتن باشگاه شده است و زحمات زیادی را متحمل شده‌اند.

شیری اظهار داشت: در کنار بازیکنان باتجربه نیروهای جوان و آینده دار گناوه‌ای محمد امین صیادی، مهدی تندسر، علی بهروزی، حسین شمسی، نیکنام، احمدی و مقاتلی نیز در لیست لیگ برتری ما قرار دارند.

سرپرست ملوان شروع مسابقات لیگ برتر را سی تیرماه اعلام کرد و یادآور شد: ملوان با کادر فنی باتجربه و جوان کار خود را از اردیبهشت ماه و در فضای مجازی آغاز کرد و هم اکنون به صورت گروهی و در ورزشگاه ساحلی گناوه با انجام بازی‌های تدارکاتی تیم را محک می‌زنند.

آماده‌سازی ورزشگاه ساحلی گناوه

سید حسن کاظمی مسئول کمیته فوتبال ساحلی گناوه گفت: مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی از سی‌ام تیر ماه استارت می‌خورد که امیدوارم تا آن زمان تیم بهترین شرایط را داشته باشد و بتواند از حیثیت فوتبال ساحلی جنوب کشور دفاع کند.

وی افزود: تلاش‌های بسیاری از طرف اداره ورزش و جوانان و همچنین مدیرعامل ملوان برای آماده کردن ورزشگاه صورت گرفته است و جایگاه ویژه نماد کارهای خوب امسال ورزشگاه هست که امیدواریم روز به روز بهتر و مشکلات آن کمتر شود.

کاظمی اظهار داشت: در بازدید رئیس اداره ورزش و جوانان و رئیس هیئت فوتبال نیز مشکلات تیم در راه لیگ برتر بیان شد و برخی از آنها برطرف و انشاالله تا شروع لیگ مابقی مشکلات نیز برطرف شود.

وی در مورد لیگ یک فوتبال ساحلی کشور بیان داشت: امیدواریم با برگزاری مجتمع لیگ یک شاهد حضور پرقدرت پاس و موج دو نماینده شهرستان گناوه در این لیگ و صعود به لیگ برتر آنها در فصل آتی باشیم.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کانال پاناما، آبراه حیاتی اقیانوس اطلس و آرام

ج تیر 20 , 1399
کانال پاناما یکی از آبراه‌های مهم جهان است که بسیاری از محموله‌های عظیم تجاری از طریق آن بین اقیانوس‌های اطلس و آرام جابه‌جا می‌شود.
کانال پاناما آبراه حیاتی بین اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام

شاید برای شما جالب باشد