توسعه کنسرسیوم‌های داخلی؛ راه‌حل مشکل بیمه کشتی‌ های مبدا و مقصد ایران

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تحریم‌های آمریکا و بی‌میلی شرکت‌های بین‌المللی برای بیمه کشتی‌های مبدا و مقصد ایران گفت: باید با توسعه کنسرسیوم‌های داخلی بیمه‌، این مشکل را رفع کنیم.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، علیم یارمحمدی عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بیمه‌ای کشتی‌های تجاری در خلیج فارس و دریای عمان به مبدا و مقصد ایران گفت: در سنوات گذشته پیشنهاد شده بود با همراهی برند معتبر جهانی بیمه و همینطور بیمه‌هایی که با ایران همراهی بیشتری داشته‌اند مشارکت داشته باشیم.

وی افزود: متاسفانه با اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان بخشی از تردد کشتی‌های خارجی در بنادر ایران کاهش یافته، اما خوشبختانه کشتی‌های ایرانی توانسته‌اند خلاء موجود در حمل و نقل کالا را پر کنند.

این عضو کمیسیون عمران تصریح کرد: در شرایط کنونی مهم‌ترین مشکل و دغدغه، پوشش بیمه‌ای کشتی‌ها است چرا که شرکت‌های بین‌المللی بیمه از ترس تحریم‌های آمریکا، کشتی‌های مبدا و مقصد ایران را بیمه نمی‌کنند.

یارمحمدی افزود: تشکیل کنسرسیوم بیمه‌ای متشکل از شرکت‌های بیمه داخلی و حمایتی اعتباری دولت می‌تواند منجر به آن شود تا کشتی‌ها بدون هیچ استرسی در راستای جابه جایی کالا اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: امکان عبور و مرور در خلیج فارس و دریای عمان برای جمهوری اسلامی و کشتی‌های کشورمان مهم است که می‌توانیم با تجمیع امکانات بیمه‌‌ای کشورمان و همچنین همکاری با برخی شرکت‌های بیمه‌ای همراه با جمهوری اسلامی از این مرحله هم می‌توانیم عبور کنیم. 

منبع: فارس

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایران و دریا!

ی تیر 16 , 1398
دريا گسترده ترين بزرگراه ارتباط و مبادلات دوردست تجاري و مدني است. روز جهاني دريانوردي يادآور همين نقش تمدني دريا است.
اتصال صحرا و دریا در روستای درک سواحل مکران

شاید برای شما جالب باشد