امضای تفاهم نامه ۱۴۰۰ برای تولید و پرورش شیلات در شهرستان هریس

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/آذربایجان شرقی مدیر جهادکشاورزی شهرستان هریس از امضای تفاهم نامه ۱۴۰۰ برای تولید و پرورش شیلات جهت بهبود فرآیند تولید در این شهرستان خبر داد.

کاظم عباسی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به جزئیات این خبر اظهار کرد: تنظیم تفاهم‌نامه با توجه به کم بودن سرانه مصرف ماهی در استان و شهرستان با برنامه ریزی جهت تولید بیشتر از طریق بهبود فرایند تولید و افزایش تعداد واحدهای پرورشی و بررسی پتانسیل های منابع آبی موجود شهرستان انجام می‌گیرد. 

وی گفت: برای تحقق این امر طی هماهنگی انجام گرفته با مدیریت شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی و کارشناس معین شهرستان در استان جلسه ای در مدیریت شهرستان تشکیل و تفاهم نامه‌ای بعد از بررسی‌های لازم در ۱۱ بند تدوین شد که از نکات قابل توجه این تفاهم نامه تاکید بر پتانسیل‌های بالقوه موجود برای پرورش ماهی می.باشد

وی خاطرنشان کرد: این موضوع از طرق مختلف با کمترین هزینه و با توجه به خشکسالی‌های موجود و قرار گرفتن این شهرستان در حوزه آبریز دریاچه ارومیه که استفاده از آب‌های سطحی و زیرسطحی با محدودیت مواجه است، انجام می‌پذیرد. 

 عباسی ادامه داد: این رو استفاده از آب‌های جاری با استفاده از ایجاد استخرهای کنار رودخانه، همچنین آبهای مصرفی کشاورزی و باغبانی با استخرهای دومنظوره و استفاده از پرورش مرکب در گلخانه های فعال شهرستان انجام می شود. 

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هریس گفت: امید است با تمرکز بر اجرای تفاهم نامه مذکور گام موثری در جهت افزایش تولید و به تبع آن عرضه مناسب ماهی در منطقه برداشته و به رونق تولید و جهش تولید که شعار رهبر معظم انقلاب اسلامی مان هست دست یابیم.

انتهای پیام 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

امضای دو قرارداد برای تأمین و تحویل ۱۰ فروند شناور راهنمابر

پ بهمن 2 , 1399
زمان مطالعه: 1 دقیقهتهران- ایرنا- دو قرارداد سرمایه‌گذاری تأمین و تحویل۱۰ فروند شناور راهنمابر مورد نیاز بنادر کشور همچنین تفاهم‌نامه همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه علم و صنعت ایران فردا (شنبه) با حضور وزیر راه شهرسازی امضا می‌شود. منبع